سیب نیشابور

تلفن

9334113533

هشدار پلیس:

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.

نام محصول
سیب
محل
خراسان رضوی - نیشابور
نام شهر یا روستا
نیشابور
نام فرد/شرکت
سیدرضوی
قیمت
9000 تومان در کیلو
نوع محصول
محصولات باغی

توضیحات کامل

حجم برداشت سیب درختی از باغهای این شهرستان طی سال زراعی جاری با حدود ۲۴ درصد افزایش معادل پنج تن نسبت به پارسال به ۲۱ هزار تن رسید.

در این چارچوب باغداران تولیدکننده سیب در نیشابور امسال افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

گستره باغهای سیب نیشابور را هزار و ۱۱۲ هکتار است که هزار و ۱۰۰ هکتار از این سطح باغی بارور و ۱۲ هکتار آن غیربارور است.

همچنین میزان عملکرد محصول سیب درختی را در این شهرستان ۱۹ تن در هکتار است که ارقام محصول سیب درختی نیشابور شامل سیب قرمز، سیب زرد، عباسی و ارقام بهاره هستند.

همچنین با اشاره به مزایای وجود سایبان در باغ سیب همچون "کاهش مصرف آب، پیشگیری خسارت ناشی از بارش تگرگ و ممانعت از آفتاب سوختگی محصول" ، استفاده از سایبان در باغهای سیب بطور اکید به باغداران توصیه می شود.

سهم نیشابور در تولید سیب درختی ۵۷ صدم درصد از کل تولید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تنی این محصول در کشور است. همچنین نیشابور ۴۴ صدم درصد از کل مساحت باغهای سیب ایران را دارد.

۷۶ نوع از ۸۳ نوع محصول تولیدی استان خراسان رضوی در نیشابور کشت ‌می‌شود. ۹۱ هزار و ۵۰۸ هکتار زمین در این شهرستان نیشابور زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد. از این سطح ۱۳ هزار و ۲۰۸ هکتار کشت دیم و بقیه کشت آبی می باشد. بخش کشاورزی نیشابور در تولید محصولاتی همچون گندم، جو، پنبه، خیار، سیر، بادمجان، کدو، سبزیجات، سیب، گلابی و گیلاس رتبه های نخست تا سوم را در خراسان رضوی دارد.

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در فاصله ۱۲۲ کیلومتری غرب مشهد واقع است. نیشابور مرکب از چهار بخش مرکزی، زبرخان، سرولایت و میان جلگه ۴۳۱ روستا دارد. ۱۶۳ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. 

اگهی های مرتبط